Doporučení v souvislosti s výskytem COVID-19

Připravili jsme pro Vás doplňující doporučení péče o zdraví v souvislosti s výskytem COVID-19. Tato doporučení nenahrazují instrukce vydané Ministerstvem zdravotnictví ČR, ale pouze je vhodným způsobem doplňují.

PREVENCE

Základem prevence je řádná hygiena rukou a ochrana respiračního ústrojí. Zde vám nabízíme návod na výrobu ochranných prostředků.

OCHRANA RUKOU

Budete potřebovat: vodu a min.60% alkohol

Nemáte-li možnost dezinfekční prostředek na ruce v současně době koupit,  pak si ho můžete doma vyrobit smícháním vody a alkoholu, v koncentraci alkoholu nejméně 60%.  Aby se pokožka nevysušovala, pak doporučujeme používat krém na ruce, který můžete obohatit o esenciální oleje (viz. níže), které působí rovněž desinfekčně a je možné je kapat i na roušku.

OCHRANA NOSU A ÚST 

Budete potřebovat: roušku, dámskou hygienickou vložku, propolis / esenciální olej, nůžky

Ochranných roušek je nedostatek a kritizuje se délka a stupeň účinné ochrany. Zde vám nabízíme návod na výrobu ochrany respiračního ústrojí.

1. Před manipulací s materiálem na výrobu si umyjte ruce desinfekčním prostředkem.

2. Nachystejte si vyvařenou látkovou či bavlněnou roušku a dámskou hygienickou vložku.

3. Vložku upravte tvarově tak, aby pohodlně vešla do vaši roušky a vlepte ji dovnitř.

4. Pokapejte a namažte tekutým propolisem, který vytvoří desinfekční opar nebo použijte aspoň desinfekční esenciální olej (můžete zkombinovat obojí). 

5. Účinná ochrana respiračního ústrojí je hotova. 

6. Po použití si umyjte opět ruce desinfekčním prostředkem a nahraďte použitou vložku novou. Roušku tímto způsobem můžete použít opakovaně.


ESENCIÁLNÍ OLEJE S DESINFEKČNÍM ÚČINKEM

Tea tree, citronový esenciální olej, citronella, eukalypt klasický / eukalypt citronový či eukalypt mentolový, máta peprná, rozmarýn, tymián či cedr, levandule (vhodná zejména pro malé děti), skořice nebo hřebíček, grep, pomeranč (u citrusových olejů ale pozor v létě, zvyšují citlivost pokožky vůči slunečním paprskům).IMUNITA

Pro zvýšení obranyschopnosti organismu doporučujeme dospělým i dětem pravidelné užívání  vitaminu C a kolostra (obojí nejlépe v tekuté formě), vitaminu D a popíjení šalvějového čaje či šalvějových bonbónů pro desinfekci dutiny ústní.

Dospělí a děti dle doporučeného věku užívání: B-komplex, zinek, selen, případně kvalitní multivitaminový přípravek.

Vitaminy a minerály užívejte nejlépe s jídlem - lépe se vstřebají.


Některé přírodní látky (doplňky stravy) posilují funkci imunitního systému. Je to např. žen-šen, echinacea, reishi, cordyceps, zelený ječmen a chlorella, vilcacora, sangre de drago

Poznámka: je nesmysl užívat všechny produkty. Užívejte to, co máte k dispozici. Hlavní je vitamin C, E a B komplex 

HOMEOPATIE

Homeopatický preparát Arsenicum Album /firma AKH/ užívejte preventivně ráno a večer 2 tablety. 


 ¨!! PŘI PŘÍZNACÍCH INFEKCE !!

Pokud ucítíte příznaky infekce, OKAMŽITĚ si dejte najednou dávku 5000 mg vitaminu C a potom po 2 hodinách vždy dalších 1000 mg. 

Neužívejte Aspirin - zvyšuje vylučování vitaminu C na desetinásobek!

Homeopatický preparát Arsenicum Album - při prvních příznacích 3x2 tablety, u akutních případů po hodině 1 tableta. Děti: 1 tableta ráno a večer preventivně, při prvních příznacích 3x1 tableta, akutně 1 tableta po hodině. 

Dále při infekci potřebujete 400 mg vitaminu E denně. Spolu s vitaminem C tím opancéřujete imunitní buňky. (Vitamin E v tomto množství je možné užívat POUZE při napadení infekcí a pouze po dobu 14 dnů - pak je nutná pauza minimálně 1 měsíc).
U vitaminu B komplex přejděte ihned na B komplex forte.
Dále potřebujete denně 200 mg selenu a 20-60 mg zinku. Zinek zabraňuje usazování virů na sliznicích.
Je také dobré užívat vitamin D, protože zabraňuje poruchám imunitního systému.

Při infekci také stoupá potřeba bílkovin o 30%, protože se explozivně množí imunitní buňky. Potřeba glutaminu se dokonce zpětinásobí.
Glutamin silně podporuje odolnost proti infekcím. Jeho účinnost se zvyšuje pokud ho užíváte společně s BCAA (k dostání v potřebách pro kulturisty).
Jezte proto ořechy, luštěniny, chia semínka, slunečnicová, dýňová, konopná a další semínka.
(Živočišné bílkoviny imunitní systém oslabují.)  LIFE BALANCE

Dbejte na kvalitu svého životního stylu. Jezte zdravě, uvařte si dobré jídlo z kvalitních surovin, věnujte se sobě a rodině, protahujte se a prodýchávejte se, relaxujte, meditujte a obklopujte se pozitivními stimuly z okolí (příjemná hudba, film či vůně), pečujte o sebe, o své blízké, zvířata a rostliny, dostatečně spěte. 

Využijte svůj čas pro aktivity, které jste dlouho odkládali a můžete se jim teď v klidu doma věnovat (čtení knihy, psaní deníku, proberte se fotografiemi apod.).

Pamatujte, že je důležité myslet a pečovat zejména o seniory, kteří jsou omezeni nejvíce. 

Zavolejte svým blízkým či těm, kterým byste mohli být prospěšní. I krátký telefonát může mít silně pozitivní a ozdravný vliv na psychiku dotyčného i tu Vaši.


Děkujeme Vám za to, co pro sebe a pro druhé děláte. Dále budeme pro Vás sdílet užitečné informace. V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit. Pokud se nedovoláte hned, pak se jistě brzy ozveme zpět.

Tým SAGRAVITA